SURGBUDDY TOPLULUK KURALLARI

GİRİŞ

SurgBuddy olarak eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık ve saygılı davranışlara inanıyor ve destekliyoruz. SurgBuddy’yi kullanarak, farklı geçmişlere sahip insanlarla tanışabileceğiniz küresel bir ameliyat topluluğuna katılırsınız. Tüm üyelerimizin kendilerini özgür hissetmelerini ve herkes için güvenli, açık ve saygılı bir ortam yaratmaya çalışmasını diliyoruz.

Topluluk kurallarımız, topluluğumuzu bir arada tutmak için hem size hem de bize yardımcı olur. Bu topluluk kurallarına bağlıyız ve sizin de bağlı olmanızı umuyoruz. SurgBuddy’yi kullanarak, aşağıdaki Topluluk Kurallarına, Kullanım Koşullarımıza, Gizlilik Politikamıza ve diğer politikalara koşulsuz olarak uymayı kabul edersiniz. Bu Kurallar, SurgBuddy’ye gönderdiğiniz metin, resim, video gibi her türlü içeriği ve SurgBuddy özelliklerini kullanırken sahip olduğunuz tüm etkileşimleri kapsar. Bu koşullarla belirlediğimiz bu sınırların ihlali, işlem kısıtlanması, içeriklerin silinmesi, hesapların devre dışı bırakılması ve daha fazlasıyla sonuçlanabilir. Sınırlarımızı aştığını düşündüğünüz bir içerik görürseniz, herhangi bir itirazınız varsa veya sadece daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle her zaman info@surgbuddy.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

BÜTÜNLÜK VE ÖZGÜNLÜK

Kısaca

Aşağıda belirtilenlerle ilgili içerik oluşturmayın, göndermeyin, paylaşmayın, çoğaltmayın veya dağıtmayın:

 • Sizi temsil etmeyen veya size ait olmayan profil, isim, profil resmi, bilgiler, fotoğraflar ve daha fazlası.
 • Yanlış, yanlış yönlendirmeyi amaçlayan veya özgün olmayan içerik.

Açıklama

 • Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir. Bunu sağlamak için lütfen gerçek kimliğinizi kullanın ve bizimle gerçek ve doğru bilgilerinizi paylaşın. SurgBuddy’de gerçek veya kullanıcı adını, fotoğrafını, sesini, videosunu ve daha fazlasını, marka adını, logosunu, resmini veya diğer kişisel bilgilerini kullanarak başka bir kişinin kimliğine bürünen profillere ve içeriklere izin verilmez.
 • Burada özgün bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Bu nedenle siz de özgün ve yaratıcı olun ve başka birinin içeriğini kopyalamayın. Biz bu platformdaki hiç kimseyi paylaştığı gönderiler sebebiyle yargılamayız.
 • Bir içerik oluştururken veya gönderirken dikkatli olun. Paylaştığınız içerikler yanlış veya yanıltıcı olmamalıdır. Bu platformda insanları yanlış yönlendirmek yasaktır.

SPAM & YANILTICI UYGULAMALAR

Kısaca

Aşağıda belirtilenlerle ilgili içerik oluşturmayın, göndermeyin, paylaşmayın, çoğaltmayın veya dağıtmayın:

 • Tekrar eden veya aşırı miktardaki içerikler, yorumlar ve mesajlar.
 • Etkileşim almak için diğer kullanıcıları kandıran, kullanıcılara hızlıca para kazanacaklarını vaat eden, yapay trafik oluşturma araçlarını tanıtan veya kullanıcıları platformdan uzaklaştırmayı hedefleyen içerikler.

Açıklama

 • Bu platformda her türlü spam, yanıltıcı uygulama veya dolandırıcılığa karşıyız. Aşırı derecede paylaşılan, tekrar edilen veya hedeflenmemiş içeriği yayınlamayın veya çok miktarda aynı, hedeflenmemiş veya tekrarlayan yorumlar ve istenmeyen mesajlar göndermeyin. Para takası, eşantiyonlar, nakit para hediyeleri, şema veya piramit şemaları sunarak insanları kandırmayı amaçlayan uygulamalar, insanları platform dışına yönelten ve ticari amaçlarla kişilerle rızaları olmadan tekrar tekrar iletişime geçmeyi amaçlayan içerikler de yasaktır.
 • Sahte veya yanıltıcı kullanıcı görüşleri veya etkileşimleri sunan, teşvik eden, reklamını yapan, kolaylaştıran veya meşrulaştırmaya çalışan içerik yayınlamayın. SurgBuddy’de sahte etkileşime izin verilmez. Ayrıca platformda SurgBuddy kampanyaları dışında harici bağlantılara da izin verilmemektedir.

SAYGI

Kısaca

Aşağıda belirtilenlerle ilgili içerik oluşturmayın, göndermeyin, paylaşmayın, çoğaltmayın veya dağıtmayın:

 • Cinsel organların, cinsel organ görünür şekilde tamamen çıplak kalçaların, kadın meme uçlarının ve/veya tamamen veya kısmen çıplak vücut kısımlarının yakın çekimlerini göstermeyi amaçlayan içerik.
 • Bireylere, özel veya korunan gruplara karşı nefret söylemi.
 • Çocukları gösteren veya tasvir eden her türlü görüntüyü içeren içerik.
 • Her türlü intihar ve/veya kendine zarar vermeyi içeren içerik.

Açıklama

 • SurgBuddy ameliyat süreçleri ve öncesi/sonrası içerikleri içerdiğinden, çıplaklık ve cinselliği sınırlandırmamız gerekir. Ameliyat süreçlerinizle ilgili deneyimlerinizi paylaşmak istediğinizde kadın meme uçları, cinsel organlar ve cinsel organ görünür şekilde tamamen çıplak kalçaların yakın çekimleri gibi hassas bölgeleri kapatmak veya bulanıklaştırmak önemlidir. Ayrıca tamamen veya kısmen çıplak vücudun teşhir edilmesi ve/veya bu tür görüntülerin yayınlanması yasaktır. Bunların yanında cinsel tatmin veya cinsel aktivitenin kendisine yönelik içerikler de SurgBuddy tarafından kontrol edilmektedir.
 • Topluluğumuz çeşitlidir ve bundan dolayı çok mutluyuz. Burada eşitlik ve barışa inanıyoruz ve nefret söylemine müsamaha göstermiyoruz. Yaş, sınıf, etnik köken, cinsiyet kimliği ve ifadesi, engellilik durumu, milliyet, ırk, din, göçmenlik durumu ve diğer niteliklere yönelik her türlü saldırı nefret söylemi anlamına gelir ve kesinlikle yasaktır. Şiddet eylemlerinin övülmesi veya yüceltilmesi, karalama, aşağılama, küçümseme, iğrenme, cehalet ve küfür ifadeleri, dışlama ve ayrımcılık, insan dışı bir varlık olarak nitelendirme, kategorize etme, nefret dolu üstünlükçü propaganda veya kışkırtma, komplo teorileri, dine veya kutsal değerlere hakaret etme gibi her türlü içerik nefret söylemi sayılır ve bu tür ifadeleri içeren tüm içerikler derhal kaldırılacak ve bu politikayı ihlal eden kullanıcılar cezalandırılacaktır. Ayrıca bu politikayı ihlal etmekte ısrar eden kullanıcıların hesapları askıya alınacak veya tamamen silinecektir.
 • Çocukların güvenliği bizim kırmızı çizgilerimizden biridir ve onlarla ilgili konularda hiçbir şekilde tolerans göstermemekteyiz. Bu platform 18 yaşın üzerindeki bireyler için tasarlanmıştır ve topluluğumuzun da bizim gibi çocuklar konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. SurgBuddy’de her türlü istismar, şiddet, siber zorbalık ve taciz dahil olmak üzere çocuklarla ilgili veya bunlarla alakalı herhangi bir içerik yayınlamak kesinlikle yasaktır.
 • İyileşme süreçlerini desteklememize rağmen, yeme bozukluğu, intihar veya kendine zarar vermeyi teşvik, tasvir eden, yücelten, talimat veren, meydan okumaya çağıran, zorbalık veya taciz içeren içerikleri kontrol ediyor ve müdahale ediyoruz.

ŞİDDETİN HİÇBİR TÜRLÜSÜNÜ DESTEKLEMİYORUZ

Kısaca

Aşağıda belirtilenlerle ilgili içerik oluşturmayın, göndermeyin, paylaşmayın, çoğaltmayın veya dağıtmayın:

 • Zararlı veya tehlikeli faaliyetler içeren içerik.
 • Şiddet içeren veya sansürsüz grafik görüntüler içeren içerik.
 • Taciz ve/veya siber zorbalık içeren içerik.

Açıklama

 • SurgBuddy olarak platformumuzda her türlü şiddete tamamen karşıyız. Zararlı ve tehlikeli içerik, ciddi fiziksel zarar veya ölüme neden olabilir. Bu nedenle zararlı veya tehlikeli faaliyet içeren içeriklerin yayınlanması yasaktır.
 • SurgBuddy’de önce/sonra içerikleri nedeniyle bazı açık yaralar görmeniz normal olabilir, ancak platformda şiddet içeren veya sansürsüz grafik görüntüler, sakat veya yaralı insan vücudu, vücut parçaları ve ameliyat süreçleriyle ilgili kanlı içerikler yayınlamanıza izin vermiyoruz.
 • Taciz veya siber zorbalık, bireyleri veya korunan grupları hedef alan ve utandırma, aldatma, hakaret veya saldırıcı amacıyla yüklenen içerik olarak tanımlanır ve SurgBuddy’de buna izin verilmez.

YASALARA UYUN

Kısaca

Aşağıda belirtilenlerle ilgili içerik oluşturmayın, göndermeyin, paylaşmayın, çoğaltmayın veya dağıtmayın:

 • Terörizm, organize suç veya nefret gruplarını destekleyen veya yücelten içerik.
 • Ateşli silahlar, alkol ve tütün ürünleri, tıbbi olmayan veya farmasötik ilaçların satılması veya satın alınmasına yönelik içerik.
 • Cinsel hizmetler sunan veya talep eden içerik.
 • Tıbbi olmayan ilaçların ticaretini, bu ticareti koordine etmeyi, bağışlamayı, hediye etmeyi veya istemeyi amaçlayan içeriklerin yanı sıra kişisel kullanımı kabul eden veya tıbbi olmayan ilaçların kullanımını koordine veya teşvik eden içerik.
 • Kullanıcıları çevrimiçi kumar, piyango veya gerçek parayla oynanan çevrimiçi oyunlara yönlendiren içerik.
 • Çocukları tasvir eden içerik.
 • Kişisel ve fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmesi.

Açıklama

 • SurgBuddy her türlü terörizme, organize suça veya nefret grupları ve faaliyetlerine şiddetle karşı olduğundan, bu tür grupları yücelten ve/veya destekleyen içeriklere platformumuzda izin verilmemektedir.
 • Kişileri, bireyler arasında ateşli silah, alkol ve tütün ürünleri satma veya satın alma gibi yasal düzenlemelere tabi ve yasa dışı ürünlere ve tıbbi olmayan farmasötik ilaçlar satmaya veya satın almaya yönlendiren içeriklere de izin verilmez. Cinsel hizmetler sunan veya talep eden, tıbbi olmayan ilaçların ticaretini, bu ticareti koordine etmeyi, bağış, hediye etme veya istemeyi amaçlayan içeriklerin yanı sıra kişisel kullanımı kabul eden veya cinsel ve tıbbi ilaçların kullanımını koordine eden veya teşvik eden içerikler de yasaktır.
 • Topluluğumuzun üyeleri, diğer üyelere de saygı göstermelidir. Bir ürün, hizmet veya yatırımın onayını almak için başkalarının ismini, görüntülerini veya fotoğraflarını kullanmayın. Ayrıca yasal vasilerinden veya ebeveynlerinden gerekli izni almadan çocukları tasvir eden herhangi bir içerik paylaşmayın.
 • Telif hakları, ticari markalar, patentler, ticari sırlar veya diğer mülkiyet hakları dahil olmak üzere başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyin. Mevcut paylaşım işlevi dışında, başkalarının gönderilerini veya diğer içeriklerini izinleri olmadan kopyalamayın veya dağıtmayın.
 • Bunların dışında, SurgBuddy ile ilgili tüm geçerli yasalara uymanız gerektiğini bilmelisiniz.

BELİRLİ ALANLARDA YAPTIĞINIZ PAYLAŞIMLARA DİKKAT EDİN

Kısaca

Aşağıda belirtilenlerle ilgili içerik oluşturmayın, göndermeyin, paylaşmayın, çoğaltmayın veya dağıtmayın:

 • Spekülatif olmayı amaçlayan içerik.
 • Tıbbi tavsiye veren ve/veya içeren içerik.
 • COVID-19 veya küresel vakalar hakkında yanlış bilgi veren içerik.

Açıklama

 • İnternet muazzam miktarda bilgiyi bünyesinde barındırır ve bunların bazıları doğru veya açık değildir. SurgBuddy, doğru bilgileri dahil etmeye ve topluluğunu yanlış bilgilerden korumaya çalışır. Bunu sağlamak için, platformda doğru olmayan veya spekülatif içerik oluşturmak veya yayınlamak yasaktır. SurgBuddy aracılığıyla insanları bir eylemi desteklemeye veya önlemeye çağırmak da tarafımızca kontrol edilir.
 • Tıbbi tavsiyeler ancak muayene, tahlil, tıbbi uygulama ve benzeri uygun uygulamalar yapıldıktan sonra sertifikalı doktorlar tarafından verilebilir. Birine bu tür tavsiyelerde bulunmak çok ciddi zararlara yol açabilir. Geçmişteki veya mevcut aşılarla ilgili tavsiyeler, bilgiler ve teoriler de platformumuzun kontrolü altındadır. Sağlıkla ilgili konuları fazlasıyla önemsediğimizden yanlış bilgi veya tıbbi tavsiye içeren içerikler oluşturmak veya yayınlamak yasaktır.
 • COVID-19 ciddi bir zarar riski oluşturduğundan, Topluluk Kurallarımızın insanları zararlı içeriklerden ve COVID-19 sebebiyle ortaya çıkan yeni istismar türlerinden koruduğundan emin olmak istiyoruz. Topluluğumuzun yalnızca yerel sağlık yetkilileri veya Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan açıklamaları takip etmesini öneriyoruz. COVID-19, önleme yolları, teşhis, bulaşma yolları, aşılar, tedavi, sosyal mesafe ve izolasyon hakkında yanlış bilgi verilmesi ve tedaviden caydırmayı hedefleyen, COVID-19’un var olmadığına veya başka asılsız teorilere yönlendiren içerikler kesinlikle yasaktır.

BU POLİTİKALARIN İHLAL EDİLMESİ DURUMUNDA

Kullanıcıların Kullanım Koşullarına ve Topluluk Kurallarına aykırı bir davranışta bulunması halinde çeşitli cezalar uygulanacaktır. Bu cezalar prosedüre bağlı olarak farklılık gösterebilir ve zaman zaman değişebilir. Güncel cezalar şu şekildedir:

 • İlk ihlalde, kullanıcıların Topluluk Kurallarından haberdar olmadıkları ihtimalini göz önünde bulunduruyoruz. Bu durumlarda, SurgBuddy uygulamanın politikalarını hatırlatmak ve bunun Topluluk Kurallarının ihlali olduğunu belirtmek için bir bildirim gönderecektir.  İhlal veya birkaç ihlal yapılmaya devam ederse, ihlal edenlerin hesaplarını geçici veya kalıcı olarak askıya alma veya yasaklama gibi başka işlemler de yapılacaktır.
 • İkinci ihlalde, hesabın bir hafta boyunca içerik paylaşmasının engellenmesi de dahil olmak üzere hesap kısıtlamaları gibi cezalar uygulanacaktır.
 • Kullanıcılar uygulamanın politikalarını 90 gün (süre değişebilir) içerisinde 5 kez ihlal ederse hesapları kalıcı olarak kapatılabilir.
 • Uygulamanın politikalarının kötüye kullanılmasıyla ilgili tek bir ihlal, kullanıcı hesabının uyarı yapılmadan kalıcı olarak kapatılmasına sebep olabilir.
 • Politikaları sürekli olarak ihlal eden hesaplar herhangi bir uyarı almadan kapatılabilir. Bu durumlarda 90 günlük süreye gerek kalmayacaktır.
 • Gerekli durumlarda kullanıcıların yaptıkları eylemleri ilgili otoritelere bildirebiliriz.